NÜFUS HİZMET BİRİMİ AÇILDI
06 Ağustos 2010 Cuma

Çayyolu halkına müjde; Semp Biriminde nufus dairesinin bir birimi açıldı.

Çayyolu’na Nüfus Hizmet Birimi Açıldı
Yenimahalle Belediyesi, Çayyolu’nda oturan vatandaşların nüfus müdürlükleri ile ilgili işlemlerini oturdukları bölgede yapabilmeleri amacıyla Çayyolu Ek Hizmet Binası içinde Nüfus Müdürlüğü Birim’i açtı. Çayyolu’nda oturan, Yenimahalle ve Çankaya İlçeleri’ne bağlı vatandaşlar Nüfus Müdürlüğü’ne başvurarak, adres kaydından, nüfus kayıt örneğine, doğum tescilinden çok dilli belgelere kadar birçok işlemlerini zaman kaybetmeden gerçekleştirebilecekler.
 
Yenimahalle’de hizmet vatandaşa gidiyor
Açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın gerçekleştirdiği törene, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Kayhan Yüreğir, Başkan Vekili Başar Bal, Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başkan Yaşar, Çayyolu’nda oturan vatandaşların nüfus müdürlükleri ile ilgili işlemlerini artık yürüme mesafesinde gerçekleştirebileceğini belirterek, “Nüfus Müdürlüğü ek hizmet birimi sayesinde vatandaşlarımız işlemlerini en kısa zamanda yorulmadan sıkıntı çekmeden gerçekleştirebilecekler. Vatandaşımızın bu tür hizmetler için zaman kaybetmesine ve yorulmasına gerek kalmayacağı için mutluyuz” dedi.
 
Yenimahalle’de devrim yapacağız
Başkan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi olarak Çayyolu’nda 14 ay boyunca gerçekleştirdikleri hizmetlerden de bahsederek, “Bu kısa zaman içinde büyük hizmetler gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizde 140 trilyon borcumuz vardı. Şimdi kimseye borcumuz kalmadı.Sadece Çayyolu bölgemize bu sene 6.600 bin ton asfalt attık,32.000 Km yol açtık.13.000 bin adet fidan, 280.000 adet çiçek diktik” diye konuştu. Yenimahalle’ye hizmet adına gece gündüz çalıştıklarının altını çizen Başkan Yaşar, “Daha yeşil bir Yenimahalle için, revize ettiğimiz parkları da sayarsak 13 parkı Çayyolu halkımıza kazandırdık. Göreceksiniz ki dört sene sonra Yenimahalle bambaşka bir yerde olacak” dedi. Başkan Yaşar’ın konuşması açılışa katılan Çayyolular’dan da büyük alkış aldı.


Habere ait yorum(lar)
Yorum Yaz
Bu habere henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun.
Yazılım ve Tasarım: Sake İnternet Teknolojileri